Professionaalsed nõudepesumasinad. Töö tüübid ja põhimõtted


Kaasaegne professionaalne nõudepesumasin on väike seade, mis võib võtta kuni 1 ruutmeetri ja samal ajal pesta 1000 kuni 2000 rooga tunnis.


Professionaalse nõudepesumasina kasutamise efektiivsus restoranides (sööklates ja kohvikutes) ei nõua tõendeid. Kätepesu pole võrreldav nõudepesumasinaga. Pesukvaliteet, protsessi kiirus ja inimressursid on nõudepesumasina tõhususe peamised tegurid. Paljud kasutajad võrdlevad professionaalseid nõudepesumasinaid kodumajapidamistega, kuid see on täiesti vale, sest majapidamis- ja tööstuslikud nõudepesumasinad on põhimõtteliselt erinevad. Ainus, mis neil võib olla ühine, on puhtad nõud.


Ühelgi majapidamises kasutatavast nõudepesumasinast pole 1-2-minutilist pesutsüklit ja see pole mõeldud pidevalt töötama. Kuid tänu oma disainile saab tööstuslikku nõudepesumasinat kogu tööpäeva jooksul pidevalt kasutada. Pesutsüklid ulatuvad 45 sekundist kuni 4 minutini ja võivad sisaldada 1, 2, 3 või isegi 4 nõudepesuprogrammi. Enamik nõudepesumasinaid tarbib tsükli jooksul 2–3 liitrit vett ja veetarbimine 1000 plaadi kohta on umbes 120–150 liitrit.


Tööstuslikud nõudepesumasinad jagunevad mitmeks tüübiks, mis erinevad laadimistüübi järgi: eestlaetavad masinad, kupli- ja konveier-tüüpi masinad.


1. Eestlaetavad masinad


Eespool paiknevad nõudepesumasinad on kompaktsemad kui muud tüüpi masinad. Peamine erinevus seisneb selles, et nõud laaditakse läbi välisukse. Nende nõudepesumasinate töömaht on vahemikus 200 kuni 800 plaati tunnis. Eestlaetavad masinad võivad olla üsna väikesed ja neid saab kasutada klaasvardades. Seda tüüpi masinate peamine puudus on korvi paigaldamine masina sisse. Kuna nõudega korv on üsna raske ja operaator peab korvi käsitsi paigaldama, nõuab see töö teatud füüsilist pingutust. Teisalt teeb masina kompaktne suurus ja suhteliselt madal hind sellest turul enimmüüdud nõudepesumasina.


2. Kuplimasinad


Need masinad on varustatud „varikatusega“, mida operaator tõstab ja langetab, ning spetsiaalse tõstemehhanismiga. Mugavam on kuplitüüpi nõudepesumasin, mida saab täiendavalt varustada määrdunud nõudega täidetud “sissepääsulauaga”. Selliste masinate pesemisprotsess võimaldab saavutada märkimisväärset tootlikkust - 1000-1200 plaati tunnis.


3. Konveiermasinad


Sellised masinad on mõeldud kasutamiseks suurtes ettevõtetes, kus on palju külastajaid: sööklad, restoranid jne. Konveieri tüüpi nõudepesumasinaid nimetatakse nende disaini tõttu mõnikord tunnelist nõudepesumasinateks. Need on varustatud konveieriga, mis transpordib nõud tunnelisse, kus pesemine toimub. Konveieri tüüpi masinad on palju suuremad kui eestlaetavad ja kupliga nõudepesumasinad. Ühendamise ja reguleerimise peavad läbi viima BHS.LV meeskonna spetsiaalselt koolitatud spetsialistid.


Toimimispõhimõte


Professionaalse nõudepesumasina põhimõte põhineb kahel protsessil: pesemine ja loputamine. Seetõttu on professionaalsed nõudepesumasinad varustatud kahe kütteelemendiga:


• varustatud 30–40-liitrise pesuvanniga, milles vesi kuumutatakse temperatuurini 50–60 ° C.


• varustatud 5–10-liitrise katlaga, milles vesi kuumutatakse temperatuurini 80–90 ° C ning mida kasutatakse nõude loputamiseks ja desinfitseerimiseks.