Kõige mugavamad nõud külmkapis toidu säilitamiseks on kilekotid, emailitud ja ristkülikukujulised plastmahutid. Selliseid konteinereid on lihtne riiulitele panna. Nendes mahutites saab hoida mitmesuguseid tooteid.

    Mugavaks mahutiks toidu külmkapis hoidmiseks on plastkilest kotid. Sellisel juhul tuleks kasutada ainult spetsiaalselt toiduks valmistatud kotte. Teiste kilekottide, näiteks tekstiilide, kasutamine on toidus plastifikaatorite ja muude kemikaalide migratsioonivõimaluse tõttu ohtlik. Kilekott ei ima niiskust ja on gaase veidi läbilaskev, mistõttu selles sisalduv toode hingab. Polüetüleen sobib eriti hästi väikeste koguste puu- ja köögiviljade hoidmiseks. Samal ajal küpsevad köögiviljad ja puuviljad, tarbivad suhkrut, kaotavad niiskust, eraldavad süsinikdioksiidi, mis koguneb suletud kilekotti, aeglustab ainevahetusprotsesse ja hoiab ära toidu enneaegse riknemise. Pärgament või määritud paberist pakend toimib umbes samamoodi, aidates pikendada näiteks õunte säilivusaega. Paberist pakitud toodete külmkapis hoidmine on ebasoovitav kahel põhjusel: esiteks, nad võtavad palju ruumi, neid on raske leida ja eemaldada ning teiseks on kambris normaalne õhuringlus häiritud ja ruumi elutingimused on häiritud. tooted halvenevad.

    Tavapärase kujuga potid ja taldrikud on toidu külmkapis hoidmiseks sobimatud mahutid: sellisel juhul kasutatakse kambri mahtu ebaproduktiivselt. Lõpuks on mitmeid tooteid, mille puhul teatud tüüpi nõud on lihtsalt vastunäidustatud. Nii et õli ja rasvaseid toite ei saa plastmahutites hoida, sest need riknevad kiiresti. Pikaajalisel säilitamisel alumiiniumanumas omandab piim ebameeldiva maitse. Toidupakendid külmkapis peavad samal ajal kaitsma tooteid kuivamise, lõhnade imendumise ja hapniku sissetungimise eest, mis toetab biokeemilisi protsesse ja kiirendab toodete vananemist.

    Ärge hoidke tooteid külmkapis konservikarpides. Enne toodete pakkimist on parem anumat külmkapis veidi jahutada. Vastasel juhul ilmub pakendi sisse varsti kondenseerunud niiskus, eriti köögiviljadele, ja see varsti halveneb. Leiba saab tihedalt suletud karbis külmkapis hoida peaaegu nädala: see ei lase kuivada ja madal temperatuur kaitseb leiba hallituse eest. Pühadeks jäänud pirukad, koogid ja rullid sobivad sügavkülma. Kuid need soovitused ei kehti kapsa, sibula, munaga pirukate kohta - külmutamine halvendab nende täidiste maitset.