Miks konvektsioonahi?

    Vaatamata kõrgetele kuludele peetakse konvektsioonahju äärmiselt tulusaks investeeringuks. Töö ajal annab konvektsioonahi märkimisväärse kokkuhoiu toote, pesuvahendi ja elektriga. Konvektsioonahju peamised eelised on:

Küpsetusaeg väheneb tavapäraste köögiseadmetega võrreldes 20–50%

Kaalulangus lihatoodete valmistamisel on 60% väiksem kui sarnane kohtlemine pliidil

Toitained ja vitamiinid säilivad köögiviljade ja teraviljade küpsetamise käigus 100%

Vähendab energiakulusid kuni 60%

Veetarbimine väheneb 40%

Säästab raha, mis kuluks mitut tüüpi seadmetele ilma konvektsioonahjuta

Konvektsioonahi säästab köögis tööruumi, kuna see ühendab ühte tüüpi mitut tüüpi kuumtöötlust. Palun küsige BHS müügispetsialistidelt ja leiame teile sobivaima seadme.

  Konvektsioonahju osta plaaniv restoraniomanik või direktor on huvitatud sellest, milliste ülesannetega see köögiseade hakkama saab, kuid milliste toimingute jaoks on vaja osta lisaseadmeid. Proovime nende küsimustega tegeleda.


   Ja ometi ei tea ta midagi ..


    Enamik konvektsioonahjude tootjaid väidab, et masin saab kondiitritoodetega suurepäraselt hakkama. Tegelikult ei suuda konvektsioonahi pakkuda piisavalt kõrget küpsetuskvaliteeti. Kondiitritoodete, nagu aroom ja karge, saab pakkuda ainult kondiitritoodete jaoks mõeldud konvektsioonahi.

    Konvektsioonahjus kondiitritoodete valmistamiseks on mõtet ainult väikesed kohvikud, kus kondiitritoodete järele pole suurt nõudlust. Konvektsioonimunade ja pannkookide küpsetamine ahjus nõuab erikuju. Konvektsioonahi ei sobi ka esimese käigu küpsetamiseks. Raske on leida restorani esindajat, kes poleks konvektsioonahjust kuulnud. Selle imemasina võimaluste kohta on legende. Kui plaanite oma ettevõttele ühe või teise seadme ostmist, soovib toitlustusettevõtte omanik teada, mida täpselt saab ostetav masin teha, kuid milliste toimingutega ei saa hakkama.


   Kõige sagedamini viitavad konvektsioonahjudele pühendatud materjalid sellele multifunktsionaalsusele, mistõttu võib tunduda, et see imeautomaat suudab kõike ja pole toitu, mida konvektsioonahi ei saaks valmistada.


    See seade EI SAA:


Küpseta tainas

Keeda suppe, sest konvektsioonahjus saab valmistada ainult puljongit

Valmistage praetud toidud

Küpseta õhukesi pannkooke

Valmistage erinevad kastmed